Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Goleniów

Zachodniopomorskie

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda kiedy również okres roku nie jest przeszkodą do doskonalenia swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli wpisać na lód i realizowanie swojego pragnienia.

Wędkarski Stargard

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz popularniejsze. Jeśli chcemy dojść do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim wizerunkiem i parametrami od tych, branych w momencie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie istnieć wiele krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Ale w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Zdolności do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede wszystkim mniejsze od standardowych. Wynika toż z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej rzucania na trasę, jak dzieje się to latem. Musi być przecież dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb stojących w zbiorniku. Drogim istnieje jeszcze jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest podawanie zimą żyłek kolorowych – zaczynane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do normalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Stargard

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające pasja i prowadzenie ryby. Zimowe błystki dzielą się przede wszystkim ostrymi połyskującymi barwami lub wysokim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w ostatniej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, żeby w porządku ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki kryje się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wprowadzane w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą zaczynane są zarówno przynęty kiedy również zanęty o wielkim, nęcącym zapachu oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest znacząco większa niż w momencie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za niewielkie pieniądze może trwać się naszym przyszłym hobby na chłodne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Stargard

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments