Stymulacja bazalna Andreasa Fröhlicha

Terapia bazalna Międzyzdroje

Zachodniopomorskie

Edukacja kobiet z niską niepełnosprawnością sprzężoną do niedawna była sytuacją marginalizowaną. W poprzednich latach można dostrzec korzystne zamiany w współczesnym zakresie. Powstaje jeszcze dużo nowych Ośrodków Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych i metod, które mówią na potrzeby rozwojowe tej linii dzieci i młodzieży dzięki właściwie dobranej ofercie terapeutycznej, edukacyjnej, rehabilitacyjnej i opiekuńczej i odpowiedniej infrastrukturze.

Terapia bazalna Płoty

 

Część uczniów z uwag zdrowotnych nie może dochodzić obowiązku szkolnego na obszarze placówki oświatowej. Wówczas podopieczny zawarty jest nauczaniem indywidualnym wprowadzanym w bloku rodzinnym. Wśród uczniów realizujących obowiązek szkolny poza nauką są dzieci wymagające stosowania procedur medycznych, tj. dializowane, korzystające wciąż bądź czasowo z respiratora lub/i żywienia medycznego z wykorzystaniem sondy, oddychające za pomocą rurki tracheostomijnej i potrzebujące regularnego oczyszczania dróg oddechowych, a też inni hospitalizowani pacjenci.

 


Adresaci stymulacji bazalnej

Samą z technologii terapii kobiet z niską niepełnosprawnością intelektualną, których rozwój motoryczny nie przekroczył piątego miesiąca wieku rozwojowego a poznawczy – dwunastego, jest stymulacja bazalna – koncept pedagogiczny przygotowany przez prof. Andreasa Fröhlicha. Metoda stymulacji bazalnej stosowana jest również w akcji z dziećmi i młodzieżą dotkniętą wadą będącą wynikiem czynników prenatalnych i okołoporodowych, kiedy również z głowami dorosłymi, które wskutek wypadku uległy ciężkim uszkodzeniom neurologicznym, a oraz w terapii chorób neurodegeneracyjnych także do towarzyszenia kobietom w stanie terminalnym.
Jak wykorzystać stymulację bazalną w nauczaniu indywidualnym?

zobacz również czy anemia sierpowata jest uleczalna

Kobieta z niską niepełnosprawnością sprzężoną zapoznaje się przez ciało, całym sobą. Brak mienia własnego ciała, do jakiego powoduje już sześciogodzinne całkowite unieruchomienie wprowadza zatrudnionego w kształt na pograniczu wypoczynku i trwania, w którym samoświadomość i znajomość tego, co go zawiera, stopniowo zanika. Obowiązywanie w takim trwanie że być się codziennością kobiet z wielkimi uszkodzeniami neurologicznymi, a w produkcie wysyłać do nieruchomości i apatii. Terapia bazalna działa w zestawie odpowiedniej pozycji do energie i odpoczynku, umożliwia zorganizowanie aktywności własnej dziecka poprzez poszukiwanie możliwych kondycji i pokazanie właściwych materiałów, wspiera podopiecznego w zakresie realizacji podstawowych funkcji pielęgnacyjnych, modeluje sposób radości i przychodzi na wzrost komunikacyjny i poznawczy dziecka.
Terapia bazalna a regulacja oddechu

Tym, co w terapii bazalnej przynosi uczniowi wiele korzyści, jest stymulacja somatyczna – zrytualizowana stymulacja dotykowa ciała i/lub twarzy, która przez pewny, przewidywalny schemat zapewnia podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, zmierzając do obniżenia napięcia mięśniowego, relaksacji i regulacji oddechu. Toż znacznie istotna strefa, zważywszy na często występującą u dzieci skoliozę jadącą do trudności oddechowych.

Źródło artykułu: Stymulacja bazalna Andreasa Fröhlicha

 

Terapia bazalna Płoty

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments