Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Pożyczki pod zastaw mieszkania Kalisz Pomorski bez bik

Zachodniopomorskie

Banki deklarują, że dużo dobrze idą do pracownikach w oparciu o umowę o działanie niż jeszcze kilka lat temu. Pomimo to starający się o kredyt hipoteczny muszą mierzyć się z bardziej niebezpieczną procedurą niż w sukcesu umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Trzcińsko-Zdrój bez bik

Umowa o działanie na określone wpisała się w obszar rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę sytuację współpracy, żeby nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online
Lombard online

Wykazują się do niej ponad sami pracownicy – są to przede każdym mieszkańce wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w grupy idealni użytkownicy w oczach banku, jeśli szuka o wysokość dochodów. Są to duże perspektywy na danie kredytu hipotecznego. Z kolejnej strony, z przyczyny na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują innego typu obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod opiekę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie elementy, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty oraz historię kredytową. Przed zawarciem umowy kredytowej zapyta nas też o staż na bazie umowy o dzieło. Najczęściej wypowiada się o minimum roku, niektóre firmy wymagają stażu jedynie półrocznego, drugie i aż dwuletniego. Dłuższy okres uzyskiwania dochodów to absolutna różnica między podejściem banków do umowy o pracę oraz o dzieło.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne rodzi się wyjście do przerw w uzyskiwaniu zatrudnienia – zwykle nie powinno ich żyć w zespole, zagraża to bowiem regularnym płatnościom ze karty klienta; bankom zależy przede całym nie tyle na poszczególnym przychodzie, co na stabilizacji w jego otrzymywaniu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Pamiętajmy także, że technologii w pewnych bankach pozwalają na uwzględnienie w toku starania się o kredyt hipoteczny ograniczonej liczby zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w sukcesu tzw. freelancingu może objawić się dość kłopotliwe.

Sporym problemem może być zaś udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o działanie podpisywane są co miesiąc – na pozostałe kwoty, niejednokrotnie z bogatymi firmami, trudno więc prognozować, jak będą robiły przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością i potrzebne jest zapewnienie od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z przyczyny na konkretniejszą miara podmiotów – zapewne być otwarte.

Pod uwagę weźmy więcej to, że banki w różnoraki sposób wyznaczają dochód netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co oznacza, że analizowana kwota będzie niższa niż prezentowała na ostatnie wysokość naszego wynagrodzenia.

Określa się, że około 1/3 ludziach pracujących Polaków osiąga zyski z tytułu umowy o działanie i zlecenia. To typowe, że banki muszą zacząć się na nowy model klienta – nie działającego na umowę o pracę, jednak mogącego pochwalić się dość wysokimi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje umieszczają się iść im na rękę. Nie zawsze musimy to czynić z marzeń o polskim „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments