Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradnik Klienta

Róża od lat fascynuje damy swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, cioci, matki chrzestnej, jak i żony. Mimo wszystko przed wręczeniem takiego prezentu trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją mowę. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także poziom rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. toteż należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem kwiatu oznaczającego szaloną miłość. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem idealnym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, że jest nieco za młoda dla adoratora, czy też zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments