Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradnik Klienta

Tulipan wciąż fascynuje białogłowe swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, babci, przyjaciółki, jak i ukochanej. Jednak przed kupieniem bukietu warto rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoją mowę. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem bukietu oznaczającego zazdrość. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem doskonałym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą wiadomość. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, iż jest nieco za młoda dla swojego wybranka, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments