Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradnik Klienta

Lilia wciąż fascynuje białogłowe swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, babci, nauczycielki, jak i ukochanej. Mimo wszystko przed kupieniem wiązanki trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także stopień rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. toteż należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu wyrażającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem doskonałym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest odrobinę za młoda dla adoratora, czy też zapowiedź rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments