Last Minute

Last Minute Stepnica

Zachodniopomorskie

LAST MINUTE to jakaś z produkcji popularnego i bardzo podawanego w poprzednim czasie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Golczewo

Film swoją premierę przechodził w roku 2013 po czym szybko zdobył pozwolenie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Kluczowe funkcje w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, zabierający się w wartość owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która wkomponowałam się w wartość Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki dający w sztuce Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako matka Tomasza,
– Anna Szarek, która wkomponowałam się w wartość Natalii Wis, będącej dużą miłością Tomasza także z czasów licealnych,
– Bartłomiej Świderski zabierający się w rola narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze zabierający się w rola niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za grę w pełnej produkcji winny był Mirosław Kuba Brożek (jaki w filmie umieścił wiele bliskich także wspaniałych ówcześnie utworów), natomiast montaż należał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, kiedy ważna się bardzo chętnie domyślić nawiązuje do popularnych ofert biur podróży ”last minute”, bawiących się z wielu lat niezmiennie wielką popularnością.

Last Minute Golczewo

Właściwa fabuła filmu zakłada się w chwili wygrania przez Tomka, dość niespodziewanie podróży do Egiptu. Jednak na taką wyprawę nie potrafi się przecież udać sam. Towarzyszyć przedstawia mu jego matka – kobieta niezwykle skuteczna a z normami – w kraju nie bez przyczyny przez masa lat odbierała jako policjantka. Na przygodę z Tomaszem udają się i oczywiście jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać aby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego urlopie w dzisiejszym Egipcie, to jednak już na początku bohaterowie mają spore problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co bardzo psuję bohaterom nastrój, którzy także nie są świadomi tego, że to właśnie początek nieprzyjemnych niespodzianek, które wystąpią na swojej wakacyjnej drodze. Uwaga nie zapowiada się dobrze – nie dość, że Tomek z grupą nie otrzymują odpowiedniego pokoju to ciągle kuchnia nie wydaje im kosztowania. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego wielką licealną miłością. Niestety osoba nie jest taż, ponieważ na jakimś etapie prowadzi jej ideał mężczyzny, który jak się okazuje jest jej narzeczonym.

Last Minute Golczewo

Oczywiście tych porażek Tomasz nie chce zostać bez echa, stąd te powtarza się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który jak się bardzo szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony istnieje zarówno kontakt z konsulatem, więc Tomasz dodatkowo jego rodzina muszą sobie w tymże sezonie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w szalonym tempie. Na szczęście po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w rezultacie muszą powrócić wcześnie lub później do końca, chociaż w poszczególnym elemencie ze względu na finansowe braki stanowi więc złe. Dlatego ciekawa i trzymająca się rodzina postanawia zarobić na powrotne bilety do świecie.

Zdjęcia do pracy Patryk Vega dodatkowo jego obsługa wykonywali w tureckim hotelu Utopia World (hotel spotyka się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W częściach bez aktorów, jakich w filmie LAST MINUTE istnieje niemało zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Golczewo

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć absolutnie nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się ważna było z górami, iż film został zmontowany nieco niedbale i szybko, z pominięciem pewnych elementów. Tak prawie cały firm tworzony był naprędce, zgodnie z urzędem LAST MINUTE.

Co ciekawe, mimo czasem nieco rozbieżnych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był łatwo oglądanym zwiastunem w budowy – ilość jego odsłon znacznie przekroczyła milion, oraz wiele kobiet zwlekało z niecierpliwością na przełom, w jakim będą mogli poznać się z całością filmu.

Last Minute Golczewo

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments