lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Zdowie i uroda Zdrowa żywność Zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

Potwierdzenie ciąży u pań jest częstokroć efektem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo spotnienie okresu nie jest jednakże tylko jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Lekarze ginekolodzy przeprowadzają także badania umożliwiające stwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mamusia pragnie dowiedzieć się ciąży możliwie jak najszybciej. Jednak pierwszym sygnałem poczęcia jest przeważnie brak miesiączki. O ciąży można dowiedzieć się nie wcześniej niż miesiąc po zapłodnieniu. I wtedy dopiero zaleca się wykonywanie testów ciążowych. W innym razie nie będą one pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednakże pragniemy dowiedzieć się o swojej ciąży nieco wcześniej, będziemy mogli wybrać się do ginekologa. Ten zleci badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Za niska wartość hCG oznacza, że komórka jajowa nie zagnieździła się lub wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w sytuacji jego za wysokiej wartości możemy mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Nim lekarz dostanie wyniki badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami ciąży może również być rozpulchnienie pochwy oraz dodatkowo zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić także dopochwowe badanie USG. Za jego pomocą można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to zostanie wyznaczony termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments