lekarz, ginekolog, ciąża, zdrowie

Jak ginekolog sprawdza ciążę?

Zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

Z chwilą, gdy kobieta potwierdzi u ginekologa swoją ciąże, ma możliwość wejść pod jego profesjonalną opiekę. Nadzorowanie przebiegu całej ciąży gwarantuje bezpieczeństwo matce a także dziecku, które jest jeszcze nienarodzone.


W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Im szybciej będziesz pod opieką ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Poprzez to, jeżeli przypuszczasz, że jesteś w ciąży nie zwlekaj z wizytą. Po potwierdzeniu ciąży – przez USG – lekarz kieruje pacjentkę na dodatkowe badania. Wśród nich znajdziemy:
* oznaczenie czynnika Rh, które umożliwia wykluczyć u kobiety konflikt serologiczny,
* morfologia krwi a także badanie moczu,
* stężenie glukozy we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* cytologia,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV a także HCV,
* oznaczenie czynnika WR.

Podczas pierwszego trymestru ciąży istotne są regularne wizyty u ginekologa a także badania, które pozwalają sprawdzić, czy aby na pewno zarodek prawidłowo się rozwija. Wśród tych badań, które przyszła mama musi wykonać są:
* morfologia,
* badanie moczu,
* cytologia a także badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży należy przeprowadzić testy na cukrzycę ciążową, która jeśli jest nieleczona może prowadzić do uszkodzenia płodu. W sytuacji kiedy zostanie ona stwierdzona matka obowiązkowo musi być pod stałą opieką lekarza a także diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży przyszła mama musi dodatkowo zrobić badanie KTG. Przed terminem porodu robi się również badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży matka może otrzymać skierowanie od ginekologa do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments