Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Drukowanie Białogard

Zachodniopomorskie

Producent drukarek HP udoskonalił technologię wydajnego druku wysokonakładowego poprzez stworzenie nowego mechanizmu drukującego. Prace badawczo – rozwojowe w obecnym zakresie istniały kilka lat, zaś ich zyskiem jest wstanie technologii HP Edgeline.

Drukowanie Czaplinek

Do podstawowych zalet technologii HP Edgeline należą wysoka niezawodność, wysokie tempo druku, wysoka wartość druku, niskie koszty mebla i dość niewielki koszt druku jednej strony. Ze względu na proces drukowania rzuca się o niej, że łączy wydajność druku laserowego z precyzją odwzorowania kolorów kluczową dla druku atramentowego.

Zamów Tanie drukowanie

Bezkontaktowe głowice drukujące

Inteligentny system druku współpracuje z bezkontaktowymi głowicami drukującymi. Brak konaku głowicy z papierem zapewnia dłuższy okres eksploatacji tych aspektów. Technologia zapewnia możliwość wydrukowania 2 mln stron w rozmiarze A4. Głowice drukujące posiadają szerokość strony. Papier pewno się przesuwać pod głowicą z prędkością 88,9 cm na sekundę. Dzięki temu tempo wydruku wynosi do 12 zdjęć na chwilę (10 x 15 cm) i ok. 70 stron w rozmiarze A4 na chwilę. To tak dobry wynik.
Konstrukcja głowicy

Głowica zbudowana w technologii HP Edgeline jest wytworzona z pięciu krzemowych układów scalonych. Każdy układ jest aż 2112 dysz umieszczonych w projekcie schodkowym. Tego rodzaju rozwiązania są określane mianem multi-die module (wieloukładowy moduł). Każda głowica drukuje atramentami w dwóch kolorach. Kości krzemowe są wbudowane w wielowarstwową strukturę ceramiczną. Moduł MLC jest stworzony z sześciu warstw – cienkich ceramicznych płytek połączonych przewodzącymi elementami stworzonymi z wolframu i otworami przepustowymi.
Metoda zastępowania dysz

W wypadku, gdy jakaś z dysz będzie niesprawna, albo zatka się i tusze nie będą mogły być ściśle przez nią dozowane, zostaje zastąpiona inną, sprawną dyszą. Dodatkowo, co jakiś moment dysze są automatycznie oczyszczane także potrafią jeszcze sprawnie działać. To dodatkowa zaleta z problemu widzenia serwisowania dania z powodu niedrożnej głowicy.
Zastosowanie technologii HP Edgeline

Technologia HP Edgeline została przygotowana z tezą o drukowaniu zdjęć oraz zawodowych dokumentów. Profesjonalne tusze do HP Vivera zostały zaprojektowane do zamieszczania na prostym papierze. Barwnik bardzo łatwo schnie na papierze gwarantując wysokie nasycenie kolorów oraz gęstość optyczną. Wydruki nie rozmazują się po zastosowaniu flamastra plus są odporne na wilgoć.

Nowinki technologiczne ze świata druku pochodzą od Technologia HP Edgeline

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments